Weather

På vintern, camping Ristafallet är en särskilt vacker plats med all skönhet som Jämtland har att erbjuda.

Åre är den största skidorten i Sverige med mer än 30 nedfarter. Det finns även mycket mer att göra i området! Vad tycker du om ett husdjur älg, eller kyssa dom? Har du en knapp som slår på isen i en sportbil? En tur med hundspann? Åka snöskoter? Eller vad tycket du om isklättring på vattenfallet?

För mer information om extrema sporter vi hänvisa er till vår partner: www.jope.se. Även webbplatsen www.visitare.se kan ge dig bra idéer.

Kulturälskare kommer även på vintern inte för kort. Vi kan ge förslag på många intressanta sevärdheter såsom konserter i igloo, besök i Samisk byn, kyrkor och museer.

I vår reception kan du få mer information och boka olika evenemang och aktiviteter.

vinter i Ristafallet
 


Copyright © 2010 Ristafallet. Alle rechten voorbehouden.
DutchJoomla! is gratis open source software vrijgegeven onder de GNU/GPL Licentie.